NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  FESTIVAL 2013
  »  Kava 2013
  »  Esinejad 2013
  »  Glehni park
  »  Toetajad
  »  Artiklid
  »  Asukoht


Esinejad 2013


SOFIA RUBINA

 

Sofia Rubina on lauljanna, kes on oma karjääri alustanud tavatult noorena, jõudnud anda palju kontserte Eestis ja maailmalavadel ning viimastel aastatel õppinud jazzmuusikat Ameerikas. Sofia meeleolukas ja avatud esinemine toob alati kuulajatele sära silmadesse.

(www.sofiarubina.eu)

 

Sofia Rubina – laul

Vladimir Võssotski – klahvpill

Ara Yaralyan – kontrabass

Tanel Ruben – trummid

 

 

 

TAAVO REMMEL

 

Taavo Remmel on omanäolisemaid kontrabassimängijaid Eesti jazzimaastikul. Glehni palmimajas esineb ta põneva soolokontserdiga, kus ta loob muusikat elektrooniliste abivahenditega, luues mitmekihilist muusikat.

Ta on andnud kontserte Euroopas, USAs, Kanadas ja Jaapanis, esinenud rahvusvahelistel muusikafestivalidel, Eurovisiooni lauluvõistlusel Norras (1996). Taavo Remmel on esinenud koos väljapaistvate muusikutega nagu Julian Joseph, Brian Melvin, Chip Crawford, Eve Cornelious, Tatevik Oganesjan jpt.

2013 aastal omistati Taavo Remmelile aktiivse ja loomingulise muusikalise tegevuse eest Danske Jazziauhind koostöös Jazzkaare festivaliga.

 

Taavo Remmel – kontrabass, elektroonika

 

 

 

HEIKKO-JOSEPH REMMEL & The Moment

 

Nõmme Lunastaja kirik on üks väiksemaid ja imelise akustikaga Eesti kirikuid.

Heikko – Joseph Remmel on noor kontrabassimängija, kes sai Nõmme Jazzi poolt korraldataval rahvusvahelisel noortekonkursil Jazz Artist 2013 bassi kategoorias II koha. Heikko sai konkursi auhinnana esinemiskutse Nõmme Jazzile ning ka Kaunas Jazz ja Rigas Ritmi festivalidele.


Mairo Marjamaa – saksofon

Holger Marjamaa – klahvpill

Heikko-Joseph Remmel – kontrabass

Tõnu Tubli - trummid

 

 

 

„Song of Souls“

 

EVE CORNELIOUS – vokaal (USA) &

Ex Improvisio Quartet (Eesti)

Särava rahvusvahelise karjääriga New Yorgi lauljatar Eve Cornelious on Eestis varem esinenud sümfooniaorkestri solistina aastal 2005, pälvides publikupoolse imetluse ja tunnustuse.

Ansambli ladina keelest tuletatud nimi - Ex Improvisio tähendab eelkõige ootamatust. Suvel 2013 debüteeriv ainulaadne ansamblikooslus loob silla erinevate muusikastiilide vahel, esitades originaalloomingut, rahvamuusika töötlusi, kauneid džässiballaade.

 

Briljantse rahvusvahelise karjääriga lauljatar Eve Cornelious on sündinud New Jerseyś. Muusikakriitikute üks lemmiklaulja - Eve Cornelious - olnud kontserttuuridel USAs, Euroopas, Jaapanis, Kuubas. Tema festivalide nimekiri on muljetavaldav: North Sea, Monterey, Montreaux, Newport, Middleheim, Lionel Hampton Jazz Festival, JVC Jazz Festival Lincoln Center´is. Tema on ansamblipartnerite ja salvestuste nimekirjas on sellised tippmuusikud nagu Ramsey Lewis, Chucho Valdez, Jon Hendricks, Mulgrew Miller, Norman Connors, Dr. Lonnie Smith, Winard Harper, Javon Jackson, Mark Whitfield, Alvin Atkinson, Chip Crawford, Roy Hargrove jpt.

(evecornelious.com)

 

Rahvusvaheliselt mainekaim Eesti džässmuusik Lembit Saarsalu on esinenud erinevate pop- ja džässansamblitega Aafrikas, Lähis-Idas, Euroopas, Ameerikas, teinud koostööd džässi suurkujudega, sh. Lionel Hampton ja tema New York Big Band, Elvin Stones, John Stowell, Lewis Nash, Kevin Mahogany jpt. Koos Kurski pianisti Leonid Vintskevitšiga on ta edukalt esinenud duos Jazz For Two üle 26 aasta. Duo on esinenud arvukatel džässifestivalidel kogu maailmas, sh North Sea Jazz Festival ja Lionel Hampton Jazz Festival.

Kontsert toimub koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga.

 

Eesti akordionistide eliiti kuuluv Jaak Lutsoja mängib erinevate stiilide muusikat pop-jazzist kaasaegse klassikalise muusikani välja, kasutab oma kavades ka multimeedia võimalusi. On esinenud Euroopas, Ameerikas ja Venemaal solisti ja ansamblistina, teinud koostööd orkestritega. 2010. aasta detsembris valmis esimene autoriplaat Contrarian Grooving. Plaat valiti 2011. aasta sügisel Euroopa jazzraadios nädala plaadiks.

Muusikaprodutsent ja organist Merle Kollom on pühendanud viimased 10 aastat eesti ajalooliste orelite tutvustamisele ja orelimuusika populariseerimisele laiemalt. Ta on teinud seda läbi harvaesinevate ansamblikoosluste pea igas Eestimaa nurgas, kus on leidunud vähegi mängukõlbulikke oreleid. On esinenud Eesti Kontserdi saalides, Leigo Järvemuusikal, Soomes ja Venemaal.

Toivo Unt on hinnatumaid Eesti mainstream jazzi kontrabassimängijaid, esinenud erinevatel jazzfestivalidel maailmas ning rohkem kui 10 aastat osalenud Pori Jazzil erinevates rahvusvaheliste koosseisudega. Ta on einud koostööd nimekate välisartistidega nagu Ted Curson, Dave Brubeck, Judy Niemack, Kenny Werner, Bobo Stenson, New York Voices jpt. Toivo Unt on rahvusvahelise Nõmme Jazz festivali ja rahvusvahelise noortekonkursi Jazz Artist algataja ja kunstiline juht.

Lembit Saarsalu – tenorsaksofon

Jaak Lutsoja – akordion

Merle Kollom – orel

Toivo Unt - kontrabass

 

 

 

LEMBIT SAARSALU & ZHENIA GIMER (Venemaa  - Soome) JAMSESSION

 

Meie enda jazzilegend Lembit Saarsalu on pika karjääri jooksul oma tenorsaksofonil võlunud kuulajaid nii Eestis kui välismaal. Aastal 2008 omistati Lembit Saarsalule Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia eesti džässmuusika kõrgetasemelise tutvustamise eest rahvusvahelisel areenil. (Loe Lembit Saarsalu kohta eelpoololeva kontserdi tutvustusest)

 

Zhenia Gimer on õppinud klarnetit Novosibirski Muusikaakadeemias klarnetit, kuid tema põhiinstrumendiks on kujunenud klaver. Elades Soomes on ta teinud koostööd paljude rahvusvaheliste artistidega nagu Richie Cole, James Moody, Ted Curson, ning osalenud paljudel jamsessionidel ja andes kontserte erinevate välsisartistidega mängides Pori Jazz festivalil.

 

Peedu Kass on oodatud ansamblikaaslane nii Eesti- kui rahvusvahelistes kooslustes. Ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ning mitmetele jazzansamblitele. 2010 ilmus tema esimene autoriplaat „Home“ansambliga Peedu Kass 005. Ta on saanud Elioni noore Jazzitalendi preemia aastal 2010 ning võitnud Grand Prix rahvusvahelisel konkursil „Sony Jazz Stage“ (2006) Riias.

(www.peedukass.com)

 

Tõnu Tubli on lõpetanud Viljandi Muusikakoolis nii trombooni kui trummide erialal. Ta on teinud koostööd paljude Eesti jazzmuusikutega, sealhulgas Villu Veski, Aing Agan, Jaak Sooäär Hedvig Hanson ning mängib trumme pärimusmuusika ansamblis “Paabel“.

 

Lembit Saarsalu – tenorsaksofon

Zhenia Gimer – klahvpill

Peedu Kass – kontrabass

Tõnu Tubli - trummid

 

 

 

Laur Telliskivi Trio

 

Otsakoolit tulnud  noored on koos esinenud juba mitmetel lavadel. Eelmisel suvel esinesid nad Nõmme Jazz festivalil ansambli „Jazzisahtel“ nime all. Laur Telliskivi ansambel esitab ansambli originaallloomingut.

Vaatamata noorele eale, on ansambli liikmed ka suurepärased jämmijad ja osalevad Nõmme Jazzi jamsessioonil ning alustavad Nõmme jazziõhtut väikese kontserdiga.

Kontrabassimängija Martin-Eero Kõressaar võitis rahvusvahelisel konkursil“Jazz Artist 2013“ bassi kategoorias 3. koha.

 

Laur Telliskivi – klahvpill

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass

Mihhail Nikitin - trummid

 

 

 

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745