NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »       kava 2006     
  »       esinejad 2006     
  »       galerii 2006     
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


VIII Festival 2006


Festival Nõmme Jazz 2006

 

Olgugi et kolmepäevane festival oli tavapärasest väiksem, esitles see siiski suurepärast valikut nii maailma kui ka Eesti Jazzmuusika paremikust.

 

Mul on hea meel, et Nõmme Jazz suutis ka sel aastal eesti jazzisõbrale pakkuda nii spetsiaalselt Nõmme jazzi jaoks ettevalmistatud kavadega ning kohati pisut tavapäratuid jazzkontserte kui ka neile kontrastiks spontaanseid jämme.

 

Ka rahvusvaheline noorte jazzlauljate konkurss, mis toimus kuuendat korda ja teistkordselt festivaliga koos,  oli erakordselt kõrge  tasemega nii lauljate kui saatebändi  poolest.

 

Ainult heameelt võib tunda ka ka õhtuste jämmide üle, mis on tõepoolest ainulaadsed: Eestis ei ole teist sellist festivali, kus laval saaksid kõrvuti musitseerida ülemaailmselt tunnustatud jazzlegendid ning veel oma teed jazzmuusikas otsivad noored artistid. Nõmme Jazzil on seda alati toetatud ja õhutatud, sel aastal sai see teoks aktiivsemalt kui ei eales varem.

 

Tähelepanuväärne on, spetsiaalselt jamsessionideks sõitsid kohale Soomes elavad Rumeenia päritolu virtuoosmuusikud, vennad Mihai (bass) ja Marian Petrescu (klaver) ning andsid ka tohutu panuse jamsessionide suurepärasele õnnestumisele.

 

Festivalile punkti pannud lõpujämmil sattusid muusikud nii hoogu, et lausa tunglesid lavale. Pianistid David Kikoski ja Marian Petrescu pidasid koguni pika klaveriduelli maha. Kohati oli noortel isegi pisut raske lavale pääseda, kuid võimalust maailmanimedega musitseerida nad nii kergelt käest ei lasknud. Nii et hetkel, kui laval olid korraga mängimas Eesti noored Peedu Kass (bass) ja Dmitiri Nikolajevski (trummid), ning maailmanimed David Kikoski, Önder Focan ja Ted Curson, sai jälle kord  täidetud üks Nõmme Jazzi olulistest eesmärkidest.

 

Toivo Unt

Nõmme Jazzi kunstiline juht

 

 

 

Muljed festivali 2006 jamsessionidelt

 

Üldised muljed jamsessionidelt olid FANTASTILISED, sest ma pole kunagi näinud koos mängimas niivõrd huvitavat kogenud muusikute rahvusvahelist kooslust, kes vaevalt ükseteist tunnevad.

Ja samas tutvuda nendega, kellega pole kunagi enne kohtunud – ma olen seda siin näinud mitmeid aastaid ja see on SUUREPÄRANE!

 

See on tõeline kultuurivahetus, mis praegu Eestis toimub; seda peab jätkama!

 

Ryo Kawasaki

 

___________________________________________________________

 

 

NÕMME JAZZ 2006

 

Nõmme Jazz festival sai edukalt ja elamusterohkelt läbi.

Täname kõiki artiste, osalejaid, toetajaid!

 

Eriline tänu Ryo Kawasakile, kes tegi festivalil fantastilise helitöö!

 

 

 

____________________________________________________________________________

 

 

NÕMME JAZZ 2006

16 – 18 juuni

 

Festival Nõmme Jazz toimub 8. korda. Tänavuaastane festival on mahult väiksem, kuid ka väheses mahus esindab siiski jazzi paremikku.

 

Nõmme Jazzi peaesinejaks on ülemaailmselt tuntud Rootsi pianist Bobo Stenson, kes esineb nii solo, duo kui trio koosseisus. Samal kontserdil astub üles ka Eesti ansambel Drum Prana – andes edasi elujõudu läbi erinevate trummide.

Festivali avab tipptasemel kvarett, mille koosseisus on USA-st  - saksofonist Matt Renzi, pianist David Kikoski ning Eestis elav trummar Brian Melvin ja bassist Toivo Unt, kes kahekesi sekundeerivad samuti Bobo Stensonile.

 

Nõmme magnetiks saanud jamsessionidel on hoogu käima lükkamas vägagi põnevad projektid. Esmakordselt esitleb Nõmme Jazz ühes projektis noori eesti muusikuid ning tõelist USA jazzilegendi. Lupus Esti külalissolistiks on trompetist Ted Curson ja  koos mängitakse ainult originallloomingut.

Huvitav projekt on ka Jaak Sooäär Triol koos Soome saksofonisti Mikko Innaneniga, kellega esinetakse ka sel suvel Pori Jazzil.

 

Mimeid huvitavaid leide on väikeste kontsertide näol Nõmme muuseumides.

Juba traditsioonilises jazzi esitamiskohas – Nõmme Muuseumis esitavad noored ja andekad Tuuli Taul, Siim Usin, Merje Kägu folgisugemetega, pisut jazzilikku ja maailmaavastavat omaloomingut.

Esmakordselt peab Nõmme Jazz  kontserti Kristjan Raua Majamuuseumis, kus improviseerib kitarril laule – mõtisklusi Tiit Kikken.

 

Festivali raames toimub Rahvusvaheline Noorte Jazzlauljate Konkurss

18. juunil.

Esinevad lauljad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Türgist, Hispaaniast.

Võistlejaid hindab festivalide esindajatest koosnev ˛ürii, kes jagab auhindadena esinemisvõimalusi noortele vokalistidele.

Konkursile järgneb eelmise aasta konkursi võitja  suurepärase Türgi lauljatari Evrim Özsuca kontsert.

Festivali lõpetab suur lõpujam Hiiu Pubis.


Nõmme Jazz

 

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745