NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »       kava 2007     
  »       esinejad 2007     
  »       galerii 2007     
  »       artiklid 2007     
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


IX Festival 2007


 

 

Pauls & Bach

 

 

Nõmme Jazz tänab ilusa festivali ja meeldejäävate elamuste eest

 

 

Teid - külastajad, toetajad, esinejad, korraldajad

ja koostööpartnerid!

 

 

 


 

Festivali 2007 pilte vaata kõrvalasuvalt lingilt.

Kuula Vikerraadio saadet festivalist: Õhtujazz (vajuta siia) 15.10.2007

 

 

 

 

Rahvusvaheline festival Nõmme Jazz 2007

24 - 27 Oktoober, 2007

 

Poster

Peaesinejaks Raimonds Pauls

ja noortekoor "Kamer"

 

dirigent Maris Sirmais

solist Intars Busulis

õhtujuht Raivo Järvi 

 

 

Festivali koostööpartnerid

 

AS Adam

Hektor Light

Aianduskeskus Hortes

 

 

Festivali valgusdekoratsioonid ja – installatsioonid firmadelt AS Adam BD ja Hektor Light. Lavavalgus ja heli Eventech.

 

 

 

 

 

Sügisene ja väärikas festival

 

 

Üheksas rahvusvaheline festival Nõmme Jazz toimub mitme aasta järel jällegi sügisel. Ollles mõned vahepealsed aastad püüdnud leida festivalile kohta varasuvel saime tunda, et publik eelistab sumedaid suveõhtuid väljas veeta ning pigem sügisel tulla nautima õdusamat õhkkonda jazzimeeleolus.

Esmakordselt kujundatakse ka kontsertide visuaalne pool ja seda valgusdekoratsioonide abil koostööpartnerite “AS Adam” ning “Hektor Light” poolt.

 

Esimest korda on Nõmme Jazzil au esitleda niivõrd legendaarset nime nagu seda on Raimonds Pauls. Meil teatakse Paulsi kui laulude loojat, vähem teatakse teda jazz- ja klassikalise muusika pianistina. Seekordsel festivalil on meil harukordne võimalus kuulata Maestrot interpreedi rollis.

Raimonds Paulsi ja noortekoor “Kameri” kontsert Bachi ning Paulsi enda teoste kavaga on ühtlasi festivali peakontserdiks.

 

Korraldades festivali Tallinna Nõmme linnaosas, on seatud eesmärgiks elavdada Nõmme kultuurielu ning samuti tuua kokku erinevaid muusikuid rahvusvahelistes projektides, kus seekord on pea kõikides koosseisudes esindatud ka eesti muusikud.

Kultuurivahetus jätkub hilisõhtu jamsessionidel, kus laval kohtuvad vanemad ning nooremad artistid, et ammutada inspiratsiooni, saada kogemusi ja pakkuda jamsessionidele omast ainulaadset kaasaelamisvõimalust publikule.

 

Väikese festivalina on Nõmme Jazz panustanud pigem eksklusiivsusele. Igat kontserti mahub kuulama väga piiratud hulk publikut ning sedasi tekib ka eriline side esineja ning kuulaja vahel.

Meile on oluline pakkuda teile parimaid elamusi nii festivali kunstililise kui korraldusliku poole pealt.

 

Toivo Unt

Nõmme Jazzi kunstiline juht

 

 

Seekordset Nõmme Jazzi võib nimetada pianistide festivaliks

 

 

Nõmme Jazzi viiel kontserdil esineb 4 väga suurepärast ja tuntud pianisti, kes on äärmiselt erinevad ja igaüks neist edastab oma jazzisõnumit väga selgelt eristuval viisil.

Kolme pianisti (Pauls, Magris, Ptashka), seob huvitav fakt, et igaüks neist on alustanud klaveriõpinguid 4-aastaselt, kuid kõik neli on ostijad, kes püüavad leida muusikas uusi väljakutseid kasutades erinevaid värve, kontraste, varjundeid, katsetades ja segades omavahel erinevaid stiile.

Selleks, et saada tõeline festivalielamus tuleks külastada kõiki kontserte, sest iga kontsert visandab justkui täiesti uue inspireeriva maastiku planeedil nimega jazz.

 

Jaanika Ventsel

Nõmme Jazzi projektijuht

 

 

 

Harukordne Kamer

 

Kamer on taas harukordne näide meie lõunanaabrite maailmatasemel vokaalkultuurist. Maris Sirmaise fenomenaalse ja pühendunud töö abil on gümnasiumi koorina alustanud noortest lauljatest sirgunud üks maailma tippkoore.
Olen nende kõrget taset kuulnud mitmel korral. Euroopa Koorimuusika Suure Auhinna finaalis pakkusime neile ETV Tütarlastekooriga tugevat konkurentsi. 2006.aastal aastal Hiinas toimunud Maailma Kooriolümpia zhürii liikmena on mul hea meel neid taas kuulata - mitmes kategoorias viisid nad kaasa kuldmedalid...
Lai repertuaarivalik ja hulk maailma esiettekandeid täna ja tulevikus annavad meile usku, et Kamer pakub alati kuulamisselamuse nõudlikule publikule.

Aarne Saluveer

 

ETV tütralaste koori dirigent

Georg Otsa Muusikakooli direktor

X Noorte laulupeo kunstiline juht

 

 

 

Nõmme festivalist

 

Teisipäeva õhtul kuulasin kena noort tüdrukut, kes laulis Nõmme muuseumis, laulis oma laule ja jazzi klassikat. Isemoodi. Ja maestro Tõnu Naissood, kes sõrmitses klaverit. Vaatasin neid üksisilmi. Midagi ei juhtunud. Aga rahvas oli hiirvaikne, nende silme all sündis LOOMING. Nagu piiluks ukse vahelt kunstnikku, kes värviseid sõrmi juustesse lükates ja silmi pilutades maalib kaunist naist. Hinge kinni hoides õpid mõistma KUNSTNIKKU. Jazzil on selline imeline võlu. Looming toimub vaataja silme all. Häbenemata. Alasti. Ei hoolita poosidest, ei korrektselt seotud lipsust. Ei pingutusest punasest näost, ei pisarast silmanurgas. Kõik on loomulik ja vaba. Seda kohtab elus väga harva.

Pori linna teati kunagi vaid tänu õlletehasele. Kui paarkümmend aastat tagasi paar hullu meest jazzfestivali korraldama hakkasid, oli imestajaid ikka palju. Mõni tuli isegi uudistama, et millega tegu. Nüüd on Pori Jazz Soome üks visiitkaarte, maailmanimega muusikud ootavad järjekorras esinemisvõimalust.

Nõmme Jazz tegutseb alles mõned aastad, juba on siia leidnud tee maailmanimega mehed (korraldaja Toivo Unt on üks nendest. Vabal ajal aitab ta ka Pori festivali tegijaid).

Mis aga kõige tähtsam – noorte õpitoad. Kogemused meistritega koosmusitseerimisest. Erinevad kavad. Jammid - vaba musitseerimine poole ööni. Vaba hinge eneseväljendus.

Õhkkond.

Sõpruskond.

Nõmme juba väärib Pori saatust.

 

Ike Volkov

arhitekt ja muusik

10.10.2007NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745