NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »       kava 2007     
  »       esinejad 2007     
  »       galerii 2007     
  »       artiklid 2007     
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


esinejad 2007


 

Rahvusvaheline festival

NÕMME JAZZ 2007

24 – 27 oktoober

 

 

K. 24. 10 kell 19.30

Glehni loss

„Classics in Jazz“

Vjatšeslav Novikov (klaver, Soome), Toivo Unt (kontrabass, Eesti), Brian Melvin (trummid, USA)

 

Kava koosneb improvisatsioonidest, mis "maalivad" muusikalise pildi klassikalise muusika suurtest heliloojatest nende tuntumate teoste põhjal. Sellest projektist on salvestatud plaat pealkirjaga "Paintings". Vjatšeslav Novikov on praegu Soomes elav, kauaaegne Ukraina esipianist ning üks parimaid Schuberti interpreete

 

R. 26.10 kell 19.00

Nõmme Kultuurikeskus

Siim Aimla ja  „The Finest“

Siim Aimla (saksofonid, flööt, Eesti), Aleksi Tuomarila (klaver, Soome), Ara Yaralyan (kontrabass, Eesti), Tuomas Timonen (trummid, Soome)

 

Noortest toimekatest muusikutest koosnev kvartett Finest on oma nime esimese poole saanud Soomest ja teise Eestist, vastavalt liikmete päritolumaale.

Käesoleval kontserdil esitatakse ansambliliikmete loomingut.  Kuigi muusikud on erineva taustaga, loovad ühise energiaruumi ning hingavad ühes rütmis. Nende muusikat kirjeldavateks märksõnadeks on „põhjamaisus“ ja „rahu“.

 

Trio Tim Miller, Brian Melvin, Mihkel Mälgand

Tim Miller (kitarr, USA), Mihkel Mälgand (kontrabass, Eesti), Brian Melvin (trummid, USA)

 

Bostonis elav jazzkitarrist on kriitikutelt pälvinud mitmeid kiidusõnu. Tema muusika ühendab endas plahvatuslikku värsket energiat, mis on kunstiliselt tasakaalus ning sügavalt hingestatud meloodilisi komposotsioone. Tema mängus on jooni jazzist rockini.

Pillimängu ja plaatide väljaandmise kõrvalt on ta ka abiprofessor mainekas Berklee Muusikakolledzis.

 

Nõmme Kultuurikeskus

Jamsession kell 22.00

Roberto Magris Trio (klaver, Itaalia)

 

’70-il karjääri alustanud Roberto Magris on paljudes maades esinenud, väga põneva stiiliga pianist, kes on eeskujusid leidnud erineva helikeelega ning eri ajastu muusikutest. Valdab suurepäraselt nii mainstream kui progressiivset jazzi ning ka moodsama pop-muusika stiile, mida ta omavahel seob.

Tema mängustiil ning plaadid on pälvinud jazzikriitikute suure tähelepanu.

 

L. 27.10 kell 19.00

FESTIVALI PEAKONTSERT

Hortese aianduskeskus

Raimonds PAULS ja BACH

Raimonds Pauls trio - Raimonds Pauls (klaver, Läti), Toivo Unt (kontrabass, Eesti), Maris Briezkalns (trummid, Läti) ja noortekoor „Kamer“ (Läti), dirigent Maris Sirmais, solist Intars Busulis  Õhtut konfereerib Raivo Järvi.

 

Esimest korda mandri-Eestis!

Bach’i kava on seatud Raimonds Paulsi poolt jazzilikus võtmes ning koos „Kameri“ kooriga on sellest on tehtud ka CD, mis antakse välja käesoleval aastal.

Kontserdi kava koosneb kahest osast ning teises neist esitab Maestro enda loomingut koostöös kooriga. Noortekoor „Kamer“ kuulub vaieldamatult maailma tippkooride esiritta ning nende nooruslik energia ja meisterlik tehnika pakub elamuse igale kuulajale.

Dirigent Maris Sirmais on „Kamer“ koori rajaja. Talle on korduvalt antud Läti Suur Muusikaauhind väljapaistvate esituste eest ning panuse eest Läti koorimuusikasse.

Intars Busulis on Läti noor jazzitäht, kes töötab pidevalt Läti parimate muusikutega. Busulis osaleb ka vokaalsolistina Raimonds Paulsi plaadil „My Favourite Melodies“.

 

Nõmme Kultuurikeskus

Jamsession kell 22.00

International Pori Jazz Quartet

Vitali Imereli (viiul, Soome), Leonid Ptashko (klaver, Iisrael), Jyrki Kangas (kontrabass, Soome),  Reijo „Reiska“ Laine (trummid, Soome)

 

Tõeline, hoogne peavoolu jazz!

Pori Jazz Quartet on tegutsenud 2 aastat ning jõudnud teha edukaid tuure Kesk-Euroopas ja Iisraelis. Peale Nõmme Jazz festivali seisavad neil ees kontserdid Siberis Novosibirski Sümfooniaorkestriga. Kvartett on väga oluline tegija ka Pori Jazz festivali jämmiõhtutel.

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745