NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »       kava 2007     
  »       esinejad 2007     
  »       galerii 2007     
  »       artiklid 2007     
  »            Jazzkaar          
  »            Nõmme Sõnumid          
  »            Postimees          
  »            Eesti Päevaleht          
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


artiklid 2007


Nõmme Jazz 

PRESSITEADE

20.10.2007

 

Järgmisel laupäeval esineb Eestis Raimonds Pauls

 

 

Legendaarne helilooja ning pianist Raimonds Pauls esineb 27. oktoobril Nõmme Jazz festivalil.

 

Kontserdil saab kuulda tema uusimat kava - Bachi prelüüdid ja fuugad, mille ta on seadnud koorile ning jazztriole. Paulsi viimastes projektides on tähtis osa maailma tipptasemel Riia noortekooril Kameril, kellega koostöös on varasemalt valminud heliplaat Paulsi teostest ning värske plaat juba nimetatud Bachi kavaga (Bach, Kamer, Pauls)

Kontsert on planeeritud 2 poolega ning teises pooles tulevad esitusele Paulsi tuntud lood. Paulsi lood kõlavad küll originaal- ehk läti keeles, kuid vokaaalsolist, Läti noor jazzitäht Intars Busulis annab lugudele täiesti uue näo ning paneb publiku kuulama puhast muusikasõnumit. Koori dirigent Maris Sirmais on saanud mitmeid auhindu tunnustuseks panuse eest Läti koorimuusikasse ning võib öelda, et ta on praeguse Läti kultuurielu juhtfiguure.

Raimonds Pauls on teinud pika ning väga viljaka karjääri nii helilooja, kontsertpianisti kui ka produtsendi ja mitmesuguste ansamblite juhina ning töötades erinevatel juhtivatel kohtadel. Ta on aastaid olnud Läti Seimi liige ja teeb seda tööd siiani jätkates samal ajal aktiivset loomingulist tegevust.

Eestisse saabub Pauls reedel. Läti Saatkond korraldab temale ja külalistele vastuvõtu, kuhu on kutsutud ka mitmed Paulsi ammused kolleegid-tuttavad.

 

Festival Nõmme Jazz toob festivali avakontserdina kuulajatele veel ühe huvitava klassika ja jazzi projekti, Classics In Jazz, kus on tegemist improvisatsioonilise lähenemisega klassikalise muusika suurtele heliloojatele. Trio pianist Vjatšeslav Novikov on hinnatud klassikalise muusika pianist, kelle repertuaar on peaaegu terves ulatuses salvestatud Moskva ja Kiievi raadiotes. Muusika helged improvisatsioonid mõjuvad eriti müstiliselt ajaloolises Glehni lossis, mis valgustatakse üheks õhtuks nii seest kui väljaspoolt.

 

Fusionit ning põhjamaiselt kargeid helisid saab kuulata reedel Nõmme Kultuurikeskuses, kus vapustavaid helivärve pakuvad Siim Aimla juhitud Soome –Eesti projekt The Finest ning Trio – Miller, Melvin, Mälgand, kus USA noorema põlvkonna kitarrist Tim Miller esitleb täiesti omanäolist kitarrisaundi.

 

Reede ja laupäeva õhtul toimuvad ka Nõmme Jazzi traditsiooniks saanud jamsessionid, kuid erinevalt tavapärasest toimuvad need seekord kultuurikeskuses. Esimesel õhtul esineb Itaalia esi-jazzpianiste ning kogu jazzimaailma kriitikute kiidusõnu pälvinud Roberto Magris, kes leiab huvitavaid seoseid oma lemmikmuusikastiilide mainstream jazzi, hip-hopi ja urban muusika vahel.

Teisel õhtul pakuvad tuliseid elamusi virtuoosid, pianist Leonid Ptashka Iisraelist ning Gruusia päritolu viiuldaja Vitali Imereli International Pori Jazz Quartet’i koosseisus.

 

Seekordne Nõmme Jazz on lisaks eksklusiivsele peaesinejale eriline ka selle poolest, et seda tehakse koostöös valgustusfirmadega Adam ning Hektor Light, kes teevad kontsertidele valguskujunduse.

 

Festival Nõmme Jazz toimub 24. –  27. oktoobrini ning infot festivali kohta leiab kodulehelt www.nommejazz.ee

 

Piletid tasub osta eelmüügist, sest Nõmme Jazzi üheks eripäraks on hubased väikesed saalid, mis seab väga piiratud tingimused publiku hulgale. Raimonds Paulsi kontsert toimub veidi suuremas saalis, Aianduskeskuses Hortes ning sinna mahub 500 kuulaja ringis. Veel on saada pileteid kõikidele festivali konsertidele.

 

 

 

PRESSITEADE

13.09.2007

 

RAIMONDS PAULSI KONTSERDI PILETID MÜÜGIL

 

Alates 14. septembrist saab osta pileteid 27. oktoobril toimuvale Raimonds Paulsi kontserdile.

Raimonds Paulsi kontsert Bachi ja Paulsi teoste kavaga on ühtlasi festivali Nõmme Jazz 2007 peakontserdiks. Pauls esineb oma trioga ning maailmatsemel tippkooriga „Kamer“. Vokaalsolistiks on  Läti jazzitäht Intars Busulis. Kontsert toimub aianduskeskuses Hortes, mis muudetakse üheks õhtuks istekohtadega saaliks. Lisaks loovad visuaalse meeleolu valgusdekoratsioonide abil AS Adam BD ning Hektor Light. Legendaarset Raimonds Paulsi mahub kuulama vaid veidi üle 500 inimese.

Kõik festivalil esinevad koosseisud on rahvusvahelised ning pea kõigis osalevad ka Eesti muusikud. Teiste kontsertide piletid tulevad müüki oktoobri alguses.

Festival toimub 24.- 27 oktoobrini. Info ning kava leiab kodulehelt www.nommejazz.ee

 

Nõmme Jazz

 

 

 

PRESSITEADE

05. 09. 2007

 

Pauls ja Bach ehivad Nõmme Jazzi festivali

 

Festival Nõmme Jazz 2007 toimub 24.-27. oktoobrini ja on arvult üheksas.  Festivali peaesinejaks on Raimonds Pauls, kes annab mandri-Eestis esimese avaliku kontserdi.

 

Pauls esineb Nõmmel koos oma trio ning Läti maailmatasemel noorte tippkooriga „Kamer“. Kontserdil kõlab nii Bachi kui Raimonds Paulsi looming seatuna maestro enda poolt. Paulsi tuntud laule esitab Läti säravaim jazzitäht Intars Busulis. Kontserdil saab osta ka Paulsi viimast, Bach’i kavaga plaati, mis peaks valmima septembri lõpuks.

Peaesineja Raimonds Paulsi kontsert toimub 27. oktoobtil aianduskeskuses Hortes, mis muudetakse selleks puhuks erilise atmosfääriga istekohtadega saaliks. Kontserdikülalisi mahub saali siiski vaid pisut üle 500 inimese.

Festivalil saab kuulata veel teist kontserti, kus kohtuvad klassika ning jazz. Tunnustatud klassikalise muusika pianist Vjatcheslav Novikovi, kontarabassimängija Toivo Undi ning ameeriklasest trummar Brian Melvini jazzimprovoisatsioonid on oma inspiratsiooni aine saanud klassikalise muusika heliloojatelt.

Peaaegu kõik festivali ansamblid on rahvusvaheliste koosseisudega ning nendes osalevad ka Eesti muusikud.

Ameerikast pärit noor kitarrist Tim Miller on kriitikutelt pälvinud palju kiidusõnu omapäraste seoste leidmisel erinevate muusikastiilide vahel. Nõmmel toob ta publikuni uued katsetused koos Mihkel Mälgandi ning Brian Melviniga.

Samal kontserdil esineb ka Eesti –Norra ühisprojekt pealkirjaga „Going North“, kus trummar Toomas Rull toob talve eel põhjamaist hingust kitarristi Frode Barth’i ning trompetisti Per Willy Aaserudi kaasabil.

Nõmme Jazzi firmamärgiks kujunenud jamsessionid toimuvad seekord hubases Hiiu Õlletoas, kus kargemat jazzi esindab Itaalia pianisti Roberto Magrise trio ning tulist jazzi peavoolu Pori Jazz Quartet, milles soleerivad viiulil gruusia päritolu Vitali Imereli ning klaveril Leonid Ptashko Iisraelist.

 

Nõmme Jazz festival on väike nii saalide kui kontsertide hulga poolest, kuid seda esklusiivsem. Sel festivalil aitavad koostööpartnerid luua muusika kõrvale ka visuaalse meeleolu. Kontserdipaikadesse tulevad valgusdekoratsioonid AS Adam BD -lt ning valgusinstallatsioonid Hector Light’ilt.

 

Kuna kontserdipaikades on kohtade arv piiratud, siis peaks piletid varakult soetama piletimüügikohtadest. Jammipiletid on saadaval vaid kohapeal.

Piletid on müügil alates 14. septembrist ning hinnad on 75.- kuni 500.- krooni. Paulsi kontserdile on saadaval ka mõned VIP piletid.

 

Kava leiab kodulehelt www.nommejazz.ee  

 

 

 

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745