NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »       kava 2007     
  »       esinejad 2007     
  »       galerii 2007     
  »       artiklid 2007     
  »            Jazzkaar          
  »            Nõmme Sõnumid          
  »            Postimees          
  »            Eesti Päevaleht          
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


Nõmme Sõnumid


Nõmme Sõnumid

02.11.2007

 

Nõmme Jazz – väike aga vinge

 

9-ndat korda toimunud jazzfestivali esinejate kirglik ja vahetu mängustiil pakkus publikule sooja elamuse.

Rahvusvaheliselt kirevate muusikakollektiivide hulgast leidis igaüks endale meelepärast. Oli selleks siis Raimonds Paulsi igihaljad lood ja omalaadne Bachi tõlgendus, The Finest’i nooruslik uljaspäisus, Pori Jazz Quarteti kuum helikeel või Tim Milleri kosmilise kõlaga kitarrisaund.

Kõiki kontserte iseloomustas kaasahaaratus. Tegemata kellelegi hinnaalandust, valmistasid muusikud tõeliselt hinge kosutava jazziroa. Vürtsi lisasid hilisõhtused jamsessionid Nõmme kultuurikeskuses, kus artistid hubases õhkkonnas oma instrumentidega ülemeelikult improviseerisid.

Laupäevane peakontsert oli oma nime vääriline. Raimonds Paulsi ja noortekoor “Kameri” vaheline sümbioos moodustas maitsva helide terviku, millele lisas särtsu Intars Busulise võimekas vokaal. Lisaloo ajal näitas vaimukaid vahemärkusi teinud maestro klaveril tõelist virtuooslikust, pälvides sellega püstiseisva publiku marulise aplausi.

Hubast ja pidulikku atmosfääri aitas luua hea dekoratsioonivalik. Purpurses rüüs kultuurikeskus ja sädelevad kaunistused aianduskeskuses ning eriliselt põnev oli valgus Glehni lossi kivistel seintel ning pallidesäras puu lossi ees.

Kuigi festivali eripäraks on tema väiksus teiste samalaadsete üritustega võrreldes, siis seda enam soojust ja pühendumust ta endas sisaldab.

Selle aastast Nõmme Jazzi jääb meenutama professionaalselt siiras mängurõõm ja perekondlikult hubane atmosfäär, pakkudes vajalikku kosutust kõledate sügisilmade eest.

Nõmme Jazz tänab oma koostööpartnereid AS Adam, Hektor Light ja aianduskeskust Hortes. Kohtumiseni järgmisel aastal!

 

Kadri Sõerunurk

Nõmme Jazz

 

 

Nõmme Sõnumid

19.10.2007

 

Sügis viib lehed puult ning toob Nõmmele jazzituule

 

Nii nagu kevadel märkamatult kasvavad okstele hiirekõrvad ja juba kaovad ning sügisel on äkistelt puudel puna-kollane kate, mis sama kiirelt muutub krõbisevaks vaibaks ja mitmesse ilmakaarde laiali lendab, nii on ka kätte jõudnud pisike, kuid mitte märkamatuks jääv jazzifestival. Korraks toob erilise hõngu, hetkeks viib muinasjutulisse värvidemaailma, jätab hinge salapärase jälje ning juba ongi läinud. Nii on ta tulnud vahel kevadel, vahel sügisel ja nüüdseks 9-nda tulemisega on ta endiselt oma ja eriline ... Nõmme Jazz.

Nõmme ja jazz on kooslus, mis toimib, tekitades vahetu muusikaelamuse nii Glehni lossi paekivimüüride vahel, Kultuurikeskuse salongilikus õhkkonnas kui jämmi tiheda rebimise palavas pinges.

Muusika inspiratsioon, vabadus võib olla üks klassikas ja jazzis. Sel, sügisesel festivalil, kohtuvad nii klassikaline kui jazzmuusika ning seda erinevatel kontsertidel.

Classics in Jazz, Glehni lossis, toob kuulajani muusikalised maalingud klassikalise muusika suurtest heliloojatest – Shubertist, Tšaikovskist, Pärdist jt -  viidates nende tuntud meloodiatele.

Hortese keskuse klaaspaviljonis põimuvad helid Raimonds Paulsi seades Bachi võimsatest fuugadest, mis haaravad enda kasutusse nii noortekoori suurepärased hääled kui jazztrio elegantse improvisatsiooni. Nostalgia puudutus saab elavaks ettekandeks helilooja ning pianist Raimonds Paulsi igihaljastes meloodiates, mida esitavad maailma tipptasemel Läti noortekoor ning noor laulev täht Intars Busulis.

Sügisene helidemaailm avaldub ühe kontserdi raames põhjamaise kargusega Soome –Eesti ühisprojekti The Finest nägemuses ning hoopiski eriliselt, sügava ja laia saundiga Ameerika kitarristi Tim Milleri käsitluses. Pisut tuttavlikumat kõlapilti muusikast, milles keegi ei kahtle, et see just ongi jazz, kuuleb hilisõhtustel kontsert – jämmidel, kus peaesinejateks on Itaalia jazzpianist Roberto Magris ning Pori Jazz Quartet virtuoosid.

Muusikalisele meeleolule lisab erilise tähenduse valgus, mis igas kontserdikohas on erineva lahendusega.  Muusika ja valguse kooskõla, inspiratsiooni kütkes muusikud ja kuulajad, hingeliselt rikastavad sügisõhtud. On ainult mõni päev, mõni võimalus, et  saada osa Nõmme Jazzist.

  

Nõmme Jazz 2007 toimub 24.- 27. oktoobrini.

Täpsemalt kava ning esinejate kohta saab lugeda veebilehelt www.nommejazz.ee

 

Jaanika Ventsel

Nõmme Jazz

 

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745