NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »       kava 2008     
  »       esinejad 2008     
  »       galerii 2008     
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


esinejad 2008


WENDELL BRUNIOUS

 

 

Särav trompetist ja laulja Wendell Brunious on suurepärane meelelahutaja selle parimas tähenduses.

 

New Orleans´ist pärit Wendell on jazzmuusika taustaga nii isa kui ema poolt. Isa mängis trompetit ja klaverit ning kirjutas ja arranzeeris muusikat Billy Eckstein´i, Cab Calloway ja Jay McShane tarvis.

                       

Wendell kasvas üles mängides trompetit ja lauldes ning esimest korda lindistas juba 9 - aastaselt.  New Orleans´is kasvades oli Wendell ümbritsetud parima muusika ja suurepäraste muusikutega.

14 – aastaselt hakkas ta mängima Olympia Brass Band´is ning varsti kutsuti ta Lionel Hamptoni Big Band´i New Yorki.

Jõudes tagasi kodulinna, New Orleans´i, algas töö Tuxedo Brass Bandi´s ning aastaid hiljem liitus ta Preservation Hall Jazz Band´iga, kus oli hiljem ka band leader´iks. Oma hilisema ansambliga New Orleans All Stars on ta reisinud üle maailma.

 

Wendell on lindistanud ning esinenud kontsert-tuuridel koos muljetavaldava loetelu jazzi suurkujudega nagu Wynton Marsalis, Lionel Hampton, Clark Terry, Al Gray, Bob Haggard, Dick Hyman, Joe Williams, Joe Sample, Harry Connick, Jr., The Olympia Brass Band, The Dirty Dozen Brass Band, Jessie Davis, Junior Mance, Alvin Queen jpt.

 

 

 

SIIM AIMLA ans. ja keelpillikvartett MUUSA

 

 

Siim Aimla on meie noorema põlvkonna juhtivaid tegelasi jazzmuusika vallas.

Olles suurepärane saksofonimängija, arranzeerija ning õpetaja G. Otsa nim. Muusikakoolis jõuab ta osaleda paljudes põnevates projektides ning neid ka ise kokku panna.

 

Üks tema ideedest on  kokku sulatada keelpillikvartett ja väike jazzband ning sellelt koosluselt on oodata midagi eriliselt ilusat ja huvitavat.

 

Muusa Kvartett on jõudnud tegutseda juba 10 aastat ning nende repertuaari kuuluvad klassikalise kvarteti muusika kõrval ka jazzi standardite töötlused.

 

Vaata ka www.kvartett.ee

 

Muusa kvartett -

Maarja Seppel, Marge Lille, Kerstin Tomson, Raul Seppel

 

 

VIRGO SILLAMAA JA MINGO RAJANDI

 

 

Virgo Sillamaa sai Viljandi kitarrifestivalil esimese Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia, kuid tema kitarrimäng on kuulajat köitnud juba mitmeid aastaid eri projektides – 4Tune Quartet, Päevapüüdjad, duo laulja Ewert Sundjaga jt.

Mingo Rajandi on naiskontrabassimängijana nähtus Eesti d˛ässimaailmas. Mingo on noore muusikuna samuti kiidusõnu ja tähelepanu pälvinud, tema isikupärast loomingukeelt saab kuulata ansambli Ajavares plaadilt.

 

Hiljuti renoveeritud imeilusas Nõmme Lunastaja kirikus on lausa suurepärane, helge tooniga akustika, millele Tallinnas ilmselt võrdset ei leidu.

Seda enam võib duo kauni muusika põnevatele improvisatsioonidele lisanduda ka kõlavärvilisi üllatusi.

 

 

 

 

LEONID SHINKARENKO JAZZ 4

 

 

Leonid Shinkarenko on Leedu väljapasitvamaid muusikuid, virtuoosne jazz basskitarri mängija ning selgelt eristuv helilooja. Jazzmuusika eksperdid välismaalt on teda pidanud võrdseks Euroopa parimatega muusikutega.

Rahvusvahelise tuntuse on ta saanud oma ansambliga “Leonid shinkarenko Jazz 4” ning on nii selle ansambliga kui ka rahvusvahelistes ja teistes Leedu muusikute projektides osaledes mänginud rohkem kui 150 jazz festivalil Euroopas. Endises N. Liidus oli Shinkarenko kriitikute poolt hinnatud basskitarristide tippude hulka 5 aastal järjest.

Meloodilise bassimängu meistrina on ta võitnud publiku südame oma romantiliste ballaadidega.

 

Tema ansamblikaaslased kuuluvad samuti Leedu muusikute aboluutsete tippude hulka, kes osalevad mitmetes projektides ning kelle muusikaline diskograafia on aukartustäratav. Kahjuks meil ei teata väga palju Leedu muusikute ülikõrgest tasemest, kuid nüüd on võimalik seda ise kuulata, vaadata ja nautida.

 

Leonid Shinkarenko Jazz 4 mängib virtuoosset, meloodilist fusionit, mis on huvitavalt läbikomponeeritud ning rohkete improvisatsioonidega.

Kaasaegse tehnika võimalusi kasutatakse rohkelt, kuid suurepärase mõõdutundega.

 

Koosseis:

Leonid Shinkarenko – basskitarr

Valerijus Ramoshka – trompet, flügelhorn

Dainius Pulauskas – klahvpill

Linas Buda – trummid

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745