NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »       kava 2009     
  »       esinejad 2009     
  »       galerii 2009     
  »       artiklid 2009     
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


esinejad 2009


BOB FERREL (USA)

 

New Jersey´st pärit Bob Ferrelit võib pidada maailma üheks huvitavamaks tromboonimängijaks. Tema mänguskaalale kuuluvad kõikvõimalikud stiilid jazzist vaba improvisatsioonini, blues,  ladina rütmid, multifooniline improvisatsioon.

Ta defineerib seda kui Coltrane muusika tõlgendust trombooniga.

Bob mängib ka renessanss – tromboonile kirjutatud muusikat.

 

Sooloesinejana on Bob´il filigraansele pillikäsitlusele lisaks ka väga tugev artistlikkus. Tema muusika on kaasahaarav ning peadpööritavad soolod on võrreldavad mustkunsti trikkidega.

 

17-aastaselt alustas ta professionaalse muusiku karjääri. Ta on esinenud maailma eri paikades (USA, Kanada, Euroopa, Lõuna-Ameerika, Jaapan, Austraalia) koos Duke Ellingtoni (dirigent: Mercer Ellington) orkestri, Southside Johnny and the Asbury Jukes, Spirit Of Life Ensemble koosseisus ning esinenud koos solistidega nagu Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Bruce Springsteen, Jon Bon Jovi, Bill Cosby jpt.

Ta on omanimelise ansambli – Bob Ferrel Quartet ning New Jersey Sackbut Ensemble juht ning õpetab igapäevaselt trombooni.

 

 

“Tänapäeval on vaid mõned sellise võimekusega tromboonimängijad, nagu Bob Ferrel. Tal on kõik olemas: meisterlik tehnika, julge, rafineerimata toon ja loogiliselt arendatud soolod” / Steven Loewly Cadence Magazine, New York

 

Koosseis:

Bob Ferrel – tromboon

Tõnu Naissoo – klaver

Toivo Unt – kontrabass

Brian Melvin – trummid

Eduard Akulin - tromboon

 

 

www.myspace.com/bobferrel

 

 

 

TIIT KIKAS

Tiit Kikase nimi on tõenäoliselt tuttav kõigile, kes muusikaeluga vähegi kursis. Etno, pop, rock, jazz, crossover – vähe on muusikavaldkondi, kus ta oma suveräänse elektriviiuli kõla ja eksimatult isikupärase mängustiiliga poleks kaasa löönud. Alates kunagisest menuansamblist Folkmill kuni viimase koostööprojektini „Suurte sõjamasinate muusika“ koos ansambliga No Big Silence Leigo järvemuusikal aastal 2007.

 

Klassikalise muusika vallas on Tiit olnud elektriviiulil solistiks Urmas Sisaski satelliitkontserdi “Triangulatsioon” op. 105 elektriviiulile ja keelpilliorkestrile esiettekandel, esitanud solistina Eduard Tubina loomingut Kihnus ERSO saatel ja Kristjan Järvi dirigeerimisel ning osalenud veel mitmetes kaalukates projektides.

 

4-aastaselt viiuliõpinguid alustanud Kikas kaugenes juba õige pea tavapärasest muusikakooli viiulirepertuaarist, innustudes alul iiri rahvamuusikast, hiljem juba elektroonilise ning etnotaustaga maailmamuusikast.

 

Esimene soolalbum “String Theory” on oma ambient stiililt just see, mis Tiitu hetkel kõige rohkem paelub ja inspireerib. Album on tunnustust leidnud nii Eestis, kui juba ka Soomes ja Jaapanis.

 

 

www.tiitkikas.com

http://www.youtube.com/watch?v=0c8GT5fSuwQ&hl=et

 

 

 

VARDAN OVSEPIAN TRIO (USA – Eesti)

 

 

Vardan Ovsepian on armeenia päritolu jazzpianist ja helilooja, kes on Ameerikas tegutsenud juba 10 aastat. Ta esineb nii sooloartistina kui koos teiste artistidega nagu Mick Goodrick, Peter Erskine, Jerry Bergonzi jpt. Temalt on ilmunud 5 cd plaati, millest 4 on ilmunud “Fresh Sound, New Talent” plaadifirma alt.

Kontserdil esitatakse nii Vardani enda kui tema Eestis elava armeenlasest sõbra ja trio liikme, kontrabassimängija Ara Yaralyani loomingut.

 

Koosseis:

Vardan Ovsepian – klaver

Ara Yaralyan – contrabass

Tanel Ruben - trummid

 

http://www.vardanovsepian.com/

 

 

 

 

JOLANTA GULBE & RIGA GROOVE ELECTRO (Läti)

feat. Aivar Vassiljev

 

Riga Groove Electro muusika baseerub jazz ja funk traditsioonidel olles mõjutusi saanud suurkujudelt nagu John Coltrane, Miles Davis Electric Band, James Brown, Herbie Hancock, McCoy Tyner, Joe Zawinul, Elvin Jones, Pat Metheny, Ornette Coleman, Eddie Harris jt.

Need mõjutused on ansambli liikmed seganud eksperimentaalselt enda jazzi ja klassikalise muusika taustaga.

Riga Groove  Electro on teinud projekte mitmete erinevate solistidega. Selles projektis on solistiks Läti nõutuimaid naislauljaid, värvika häälega Jolanta Gulbe ning külalisena teeb kaasa trummidel Aivar Vassiljev.

 

Koosseis:

Jolanta Gulbe – laul

Deniss Paškevitš – saksofonid, flööt

Madars Kalnintš – fender rhodes

Norberts Skraucis – basskitarr

Aivar Vassiljev – trummid

 

 

www.myspace.com/rigagrooveelectro

www.denisspashkevich.com

www.myspace.com/denisspashkevich 

 

www.myspace.com/swanjazz    (Jolanta Gulbe)

 

 

 

JOEL REMMEL & HEIKKO REMMEL

 

Joel Remmel ja Heikko Remmel sammuvad muusikust isa, kõrgelthinnatud jazz – kontrabassimängija Taavo Remmeli jälgedes.

Joel – Rasmus õpib hetkel Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia jazzosakonnas 1. Kursusel klaverit. Varemalt on ta klaverit õppinud Nõmme Muusikakoolis ja Georg Otsa nim. Tallinna muusikakoolis. Suurimateks eeskujudeks on Esbjörn Svensson Trio, Brad Mehldau, Herbie Hanckock, Keith Jarrett. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased vaimulikud rahvaviisid.

Heikko – Joseph lõpetab tuleval kevadel Tallinna Muusikakeskkoolis 9. klassi, kus ta õpib klassikalise kontrabassi erialal. Alustades viiuliga, suundus ta peagi üle kontrabassiklassi. Heikko tegeleb aktiivselt komponeerimisega, kasutades ka sümfooniaorkestri laialdasi võimalusi.

Kontserdil tuleb esitusele nii originaalloomingut kui ka arranžeeringuid tuntud jazzistandarditest ja vähem tuntud vaimulikest rahvaviisidest.

 

Joel Remmel – klaver

Heikko Remmel - kontrabass

 

 

 

 

 

MAI JÕGI TRIO

 

Mai Jõgi on pärit Saaremaalt ja õpib praegu Otsakooli viimasel kursusel Raul Vaigla käe all. Maid peetakse praegu üheks parimaks naisbassistiks. Ta on huvi äratanud ka Eesti tippude seas ja on paljudega neist ka lava jaganud, näiteks Tiit Paulus, kellega koos mängis bändis 2+2=5; Ain Agan, Siim Aimla, Kaire Vilgats, Kerli, Maarja, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Lembit Saarsalu jt. Mai kirjutatud muusikas leidub unistusi, õrnust, salapära ning temalt võib veel väga palju oodata - nii arvas ka žürii 2008.aasta Tartu jazzil, kellelt Mai pälvis üllataja eripreemia.

 

Triosse kuuluvad mitmeid konkursside auhindu pälvinud kitarrrist Raimond Virsa ning Ostakooli II kursusel tudeeriv löökpillimängija Joosep Voolmaa.

 

Kontserdi kavas kuulete omaloomingut,  kus kõlab erinevate stiilide kooslus jazz-roki mõjutustega.

 

Mai Jõgi – basskitarr

Raimond Virsa – kitarr

Joosep Voolmaa – trummid

 

 

http://www.myspace.com/maijogi

 

 

KUSTI LEMBA TRIO

solist Teele Viira

 

Kusti Lemba on 7 aastat õppinud viiulit ja pea 4 aastat kitarri. Tema õpetajaks on mitmekordseks jazzikuningaks nimetatud Tiit Paulus. Praegu õpib G. otsa nim. Muusikakoolis Mart Soo käe all. Kusti mängib ka juba nime teinud ansamblis 2+2=5. Osalenud mitmetel festivalidel  -  Jazzkaar, Rainbow Jazz, Viljandi Kitarrifestival, Sillamäe Jazz Time, Visioon

Saaremaalt Lümandast pärit noor laulja Teele Viira, õpib G. Otsa nim. Muusikakoolis ning  osales edukalt Nõmme Jazzi rahvusvahelisel noortekonkursil Jazzartist 2009.

 

Teele Viira - laul

Kusti Lemba - kitarr

Martin Kuusk – klarnet

Sergei Šegurov – bass

 

http://www.myspace.com/kustilemba

http://www.myspace.com/tviira

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745