NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Avaleht
  »  Kontserdid
  »  Jõulukontserdid
  »       2013     
  »       2012     
  »       2011     
  »       2010     
  »       2009     
  »       2008     
  »       2006     


2009


 

Jõulukontsert 2009

 

Ryo Kawasaki

 

 

 

 

 

Fotod: Vladimr Krasnoštšjokov

Vaata veel Ryo Kawasaki kontserdi pilte ja videot Heiti Kruusmaa galeriist siit

 


 

12. detsembril 17.00

Nõmme Lunastaja kirikus

(Õie tn. 10, Talinn)

 

RYO KAWASAKI

Akustiline kitarr

 

10 aastat Eestis

Jaapani – Ameerika taustaga kitarrist tähistab detsembris Eestis elamise 10. aastast juubelit ning teeb üllatuse pakkudes eesti publikule oma vähemtuntud poolt, akustilise kitarristina.

Rahvusvaheliselt tuntud jazzkitarrist Ryo Kawasaki on oma enam kui 40 - aastase professionaalse karjääri jooksul tuntud rohkem jazz/fusion kitarristina. Ometigi peab Kawasaki end südame poolest akustiliseks kitarristiks ja on välja andnud akustilise kitarri sooloalbumeid, kus on esitatud nii klassikalist muusikat, jazz standardeid, brasiilia muusikat ning omaloodud teoseid.

Piletid 75 / 50.-

Eelmüük Piletilevis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Here, There and Everywhere VACV-1001 (1992)

Esikitarrist esitab populaarseid lugusid ning jazz standardeid tavatu oskusega, mis tõstab esiplaanile klassikalise nailonkeeltega kitarri akustilise puhtuse. Jobimist Beatlesiteni ning Stevie Wonderi, Burt Bacharachi ja Thelonius Monki lugudes koob Ryo oma meistri osavuse kangaks tuntud meloodiatest andes neile oma näo.

Soolokitarri triumph! – Bill Milkovski - Jazziz

"My Reverie" VACV-1005 (1993)

Rahvusvaheliselt tuntud kitarristi “Here, There and Everywhere” on jätk akustilise soolo avalöögile. Plaadil ühenduvad kitarr ja süntesaatorid tribuudiks mitmele selle sajandi tuntumale heliloojale. Tervenisti Kawasaki poolt esitatud ning arranžeeritud briljantne kollektsioon on inspireeritud legendaarse pianisti, Bill Evansi esinemistest ning esitleb Raveli, Debussy ja Gershwini muusikat.

“Kawasaki esitab südamest tulevat austust … maitsekalt, kujundirikkalt ja kirglikult” – JazzTimes

E: Relaxing Guitar Solo VACV-1042 (2002)

Suurepärane kitarrist Ryo Kawasaki kostitab kuulajat akustilise kitarri sooloalbumiga. Ta on valinud mitmeid erinevaid algmaterjale Antonio Carlos Jobimilt, Duke Ellingtonilt ning Stevie Wonderilt, kui ka lugusid oma sulest. Kuid kõigis lugudes on läbiv joon: igaühele on antud virtuoosne esitus Ryo Kawasaki poolt.

Kawasaki paistab olevat eesmärgiks seadnud hoida materjali lihtsana vältides keerulist akordide müra. See tehnika laseb igal noodil kõlada hämmastava selgusega, lastes nautida nii selle individuaalsust, kui ka terviklikku muusikalist fraasi, mille osaks ta on.

On raske uskuda, et Kawasaki kasutab akustilist kitarri – Hispaanias valmistatud, nailonkeeltega – arvestades tema mängu sujuvust.

On keeruline leida hiljutist soolokitarri albumit, mis oleks sama rahuldustpakkuv kui käesolev. Väga soovitatav. – Dave Nathan, All Music Guide

Soolokitarri näiteid

http://www.youtube.com/Sopranoguitar

Ryo Kawasaki veebilehed:

http://ryokawasaki.com http://satellitesrecords.com http://www.myspace.com/ryokawasaki

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745