NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Avaleht
  »  Kontserdid
  »       Sügiskontsert 2006: MICKEYS BIGBAND     
  »       Kevadkontsert     
  »       TalveJam     
  »       Ryo Kawasaki 60     
  »       Ooperjazz     
  »  Jõulukontserdid


Kevadkontsert


Peedu Kass Trio

 

 

 

 

 

 

 

 

Clare Foster ja Paul Jayasinha

 

 

 

 

 

 

 

Band

 

 

 

 

Clare Foster ja Paul Jayasinha

Fotod: Kaja Luks

 

 

Nõmme Jazz kutsub kevadkontserdile

Anneli Lepp

 

Laupäeval, 8. aprillil kell 19 toob Nõmme Jazz Nõmme Kultuurikeskuses Eesti publiku ette mainekatel jazzfestivalidel säranud vokalist Claire Foster'i ja maailmatasemel nõutud trompetist Paul Jayasinha.

 

Juba seitse aastat toimunud festival Nõmme Jazz saab iga aastaga üha rohkem tuult tiibadesse. Sel aastal elab festival lausa aastaringselt, tuues Eestisse esinema jazzi maailmanimesid ka festivali väliselt.

Kevadise kontserdi Inglismaalt pärit külalisesinejad on mõlemad end globaalses jazzimaailmas juba omanäoliste ja kunstiliselt kõrgetasemeliste muusikutena tõestanud.

 

Claire Foster huvitus jazzmuusikast juba kümneaastaselt. Tänaseks on ta jõudnud ennast näidata New York'i, Hollandi, Singapuri, Kanada kontsertlavadel, säranud tunnustatud festivalidel Saksamaal, Belgias, Prantsusmaal, muuhulgas ka Madalmaade North Sea Jazzfestivalil, ning jõudnud ringiga tagasi Inglismaale. Fosteri häält ja vokaalloomingut nii sõnas kui muusikas on aidanud kujundada jazzialane kooliõpetus Londoni Guildhall'i muusikakoolist, Barry Harrise workshop'id New Yorkis, hinnatud Ameerika vokalisti Judy Niemack'i hääleseade jpt. Kitarrist Mark Whitfield, trompetist Randy Brecker, Euroopa turnee koos Glen Milleriga – need on vaid vähesed jazziilma legendid, kellega koos Foster on üles astunud nii kontsertlavadel kui ka heliplaatidel. Praegu Soomes Jyvaskyla konservatooriumis jazzvokaali õpetaval Fosteril on ka kolm sooloplaati.

 

Paul Jayasinha on vaieldamatult üks Inglismaa enim nõutud trompeti- ja fügelhorni mängijaid nii stuudiosalvestustel kui ka kontsertidel. Nii nagu Claire Foster, sai ka tema muusikaharidus põhja Guildhall'i muusikakoolist Londonis.

Trompetist on koos musitseerinud Eesti jazzisõbrale juba tuttava Alex Wilsoniga, samuti salvestanud teiste seas koos Tim Garlandi, Monica Vasconcelosega ja ka Claire Fosteriga. Jayasinha on jätnud endast märgi maha mitmekümnetel nimekal jazzplaadil. Enim just latinojazzi viljelev artist paneb praegu suure osa oma ajast ka õpetamisele.

 

Külalisesinejaid saadab saatebänd koosseisus Ryo Kawasaki - kitarr, Mihkel Mälgand – kontrabasss, Tanel Ruben – trummid.

Esinejaid soojendab Peedu Kass Trio – "Something On Steroids".

 

Tänavune festival Nõmme Jazz toimub 15-18. juunil.

NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745