NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv
  »       Ewert Sundja Türgis     
  »       Peedu Kass võitis konkursi     
  »       Lady Summertime 2009     


Lady Summertime 2009


Tuuli Taul võitis nädalavahetusel toimunud Lady Summertime 2009 rahvusvahelisel lauljate konkursil 2. koha.

 

 

Soomes toimuv Lady Summertime on kujunenud Põhja - Euroopa suurimaks rahvusvaheliseks jazzlauljate võistluseks, kus sel aastal osales 18 naislauljat 16 riigist.

Võistlus on toimunud Soome erinevates paikades ning teiskordselt korraldati seda Kajaanis, kus jõeäärse hotellikompleksi kõrval asub kaunis Kaukametsä kontsertsaal.

Eestist oli seekord esinemas koguni 3 lauljat – Tuuli Taul, Reelika Ranik ja Hatuna Narsavidze, kes küll esindas oma sünnimaad Gruusiat. Lauljate üldise tugeva taseme taustal pakkusid kõik Eesti lauljad tõsist konkurentsi. Finaalis oleks võinudki olla rohkem lauljaid, kuid kahjuks jäid korraldajad enda otsuse juurde piirduda vaid 6 finalistiga.

Lady Summertime võidu ja publiku lemmiku tiitli võttis suurepärase hääle ning tugeva lavalise karismaga Lela Kaplowitz Horvaatiast. Kolmandaks tuli nooruke, kuid väga enesekindlalt mõjuv Ania Rybacka Poolast, kes lummas terve saali ääretult tundeliselt esitatud looga ”I Concentrate On You”.

Teine koht 1000 € preemiaga läks Tuuli Taulile. Eesti publik on Tuuli esituses harjunud kuulma isikupärast ja sügavat omaloomingut, kuid juba Nõmme Jazzi konkurssi võites andis ta kindlalt teada, et ka jazzis on ta sama arvestatav tegija. Soomes üllatas Tuuli ˛üriid oma kaasahaarava improvisatsiooniga, loo edasiandmise oskusega ja nõudliku repertuaarivalikuga ning muusikaliselt oli ta kõikidest konkurentidest tugevaim. Veidi on veel puudu enesekindlust ning publikule avatumat olekut, mida loodetavasti aitavad leida sügisel algavad jazzlaulu õpingud Hollandis.

Sel nädalal seisavad lauljataril ees esinemised Pori Jazz festivalil ning Hiiu Folgil.

 

Jaanika Ventsel

Nõmme Jazz

 

Tuuli Taul, Reelika Ranik, Hatuna Narsavidze (Kajaanis)NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745