NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »       kava 2011     
  »       esinejad 2011     
  »       galerii 2011     
  »       artiklid 2011     
  »       toetajad 2011     
  »  XIII Festival 2012
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


artiklid 2011


Pressiteade 27 07 2011

 

Nõmme Jazzi Suvefestival pakub muusikat mitmele maitsele!

 

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 esitleb

Eesti Kontsert kutsub

Nõmme Jazz 2011 SUVEFESTIVAL

 

5. august, Glehni pargi kontserdid, kell 20 ja 21.30

6. august, festival Nõmme Spordikeskuses, kell 17 - 23

 

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluval suvefestivalil esinevad

Pepe Ahlqvist Soomest ja Estonian Dream Big Band Siim Aimla juhatusel, Prantsusmaalt Melosolex ja etnotranss ansambel Auli Lätist, kus külalissolistiks on Meelis Vind.

Suvine festival toob Kultuuripealinna sündmused Nõmme mändide alla.

 

Festivali juhatavad sisse Glehni pargi kontserdid, kus 5. augusti õhtul saab nautida kahel kontserdil tasasemat ja mõtisklevamat muusikat meie oma mahehäälsete lauljannade Helin-Mari Arderi ja Tuuli Tauli esituses. Helin-Mari Arderi trio kava „Suvine samba“ viib kuulaja suvesse, õhuliste bossanova ja sambarütmide maailma. Poetess ja laulukirjutaja-lauljanna Tuuli Taul viib meid oma muusikaga ja ka muusika kaasabita salapärastest suvetunnetest kantud lugude maailma.

 

Festivali peaesineja Pepe Ahlqvist, kes on Euroopa bluesi üks esilaevu ning Estonan Dream Big Band, mis koosneb Eesti parimatest muusikutest, teevad ühisprojektis lugusid Pepe Ahlqvisti plaadilt „Mister Blues“, mis on salvestatud UMO Jazz Orkestriga (2006). Pepe Ahlqvisti bluesis on maitset ja sügavust, mis on korjatud aastatega nagu ka stiilset kitarrimängu, millele ta on viimasel ajal pühendunud enam kui suupillimängule. Isikupäraselt sügava häälega Ahlqvist on 40 lavaloldud aastate kestel olnud jätkuvalt armastatud nii publiku kui kriitikute poolt.

Prantsusmaalt tuleb kolmest sarmikast, nooruslikust ja energiast pakatavast mehest koosnev trio Melosolex. Selle ansambli kohta on kasutatud ülivõrdeid nii nende geniaalse muusikalise leidlikkuse kui meisterliku tehnika kohta. Neid ei saa liigitada ühegi stiili alla. Melosolex ongi stiilimärk iseeneses. Nad võivad mängida ükskõik missugust muusikat, Piafi, Šostakovitšit, rocki, jazzi ja see kõlab heas mõttes hullumeelselt. Ka nende esinemise visuaalne pool on kaugel tavapärasest.

 

Austades kõrgelt naabrite etnokultuuri, on festivalil koguni kaks Läti esinejat parimate seast. Etnotranssi viljelev ansambel Auli mängitab ühekorraga kuute torupilli, kontrabassi ja hiiglaslikke trumme. Muusika, mis väljendab traditsiooni sügavust ja jõuab oma energiaga inimese kõige sisemiste punktideni, võib panna nii tantsima kui vaikides unustama kõik muu ja tunnetama muusikast hoovavat esivanemate elujõudu.

Läti traditsioonilise kandlel (kokles) ja elektrikandlel mängiv noor kaunitar Laima Jansone ei sea muusikale mingeid piire. Kandlel saab mängida kõike, folki, rokki, poppi ja imelist Laima seest tulevat muusikat, mis muutub veeks, puudeks, pärliks, tormiks. Laima on meister kandlel nagu kullaketraja muinasjutus.

Laima esineb koos Eesti-Armeenia kontrabassimängija Ara Yaralyaniga, kes jazzipublikule tutvustamist ei vaja ning esinedes esmakordselt koos ühendavad nad laval oma improvisatsioonide maagia.

 

6. augustil esineb ka mitu uut noorteansamblit, kellega peab kindlasti lähemat tutvust tegema. Noore ja väga isikupärase bassivirtuoosi Raimond Mägi eestvedamisel mängitakse progressiivse rocki, jazz-funky ja freejazz´i mõjudega muusikat, kus muuhulgas kõlab mitu ansambli The Beatles lugu.

Trompetist Otto - Karl Vendt on muusikalistes sfäärides kõrgemaid lende tegev noor muusik, kes võitis kevadel rahvusvahelisel konkursil „Jazzartist 2011“ väga tihedas rebimises auväärse III koha.

Late´s 5 teeb noortele omase energilise pillimängu ja kuumade latiinorütmidega suviseks ka kõige kiretuma põhjamaa inimese.

 

Peale muusikaliste elamuste on mõlemal õhtul võimalus külastada Glehni pargis asuvat tähetorni, kuulata kosmilisi helisid ning hea ilma korral ka läbi teleskoobi tähti vaadelda.

Festivali toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Nõmme Jazzi Suvefestival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlikku programmi.

Festival jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745