NÕMME JAZZ
 
  Avaleht     FESTIVAL 2013     KONKURSS 2013     Arhiiv     Toetajad     E-kaart     Admin     Muusikateenus     Kontakt  
  Arhiiv
  »  I Festival 2000
  »  II Festival 2001
  »  III Festival 2001
  »  IV Festival 2002
  »  V Festival 2003
  »  VI Festival 2004
  »  VII Festival 2005
  »  VIII Festival 2006
  »  IX Festival 2007
  »  X Festival 2008
  »  XI Festival 2009
  »  XII festival 2011
  »  XIII Festival 2012
  »       kava 2012     
  »       esinejad 2012     
  »  KONKURSI arhiiv
  »  Uudiste arhiiv


esinejad 2012


 

KADRI VOORAND TRIO

 

Trio esitab väärt Eesti luulele kirjutatud muusikat, mille autoriteks on Kadri Voorand ja Virgo Sillamaa. Kava on olnud väga menukas kusjuures nii eestikeelse kui muukeelse publiku hulgas. Lihtsad meloodiad, mis järgivad enamasti sõnade rütmi jätavad palju ruumi ka improvisatsiooniks. Võib ka juhtuda, et trio improviseerib kontserdi vältel täiesti uue loo kasutades veel viisistamata luuletusi.  Muusikas tunneb ära nii Eesti folkmuusika sugemeid, kui ka maailmamuusika mõjutusi, kasutades seejuures harmooniaid, mis järgivad pigem jazzi või isegi impressionismi traditsiooni.  Suve alguses ilmus Kadri Voorand Triol sama kavaga album.

 

Kadri Voorand on noor jazzlaulja/-helilooja, kes on pälvinud kõrge tunnustuse "Aasta Noore Jazzitalendi Auhinna", mis antakse kord aastas välja Elioni, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös. Aastal 2009 esitles ta Jazzkaarel oma debüütalbumit "Tunde kaja" ning samuti kõlab tema looming ja hääl veel mitmetel teistel albumitel. Koostöö on leinud aset nii Eesti kui välismaiste tippmuusikutega ning kontserte on antud paljudes Euroopa riikides ning USA-s ja Kanadas.

 

Taavo Remmel on stiililiselt mitmekülgne muusik, ta on andnud kontserte Euroopas ja Kanadas, esinenud Euroopa ja Venemaa muusikafestivalidel. Töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd ansamblitega "Hortus Musicus", "Vox Clamantis, "New York Voices, "Estonian Dream Big Band" ja paljude teistega.

 

Paul Daniel on mitmekülgne interpreet, kes orienteerub hästi nii jazzis kui rahvamuusikas.

Ta on ansambli „Elletuse“ eestvedaja, millega on esinetud festivalidel Eestis ja kaugemal. Oma interpretatsiooniga on ta andnud unikaalse hõngu mitmele ansamblile („Ajavares“, „Udupasun“).

 

Kadri Voorand - laul

Paul Daniel - kitarr

Taavo Remmel - kontrabass

 

 

RAIVO TAFENAU & JÜRMO EESPERE

 

Duo Tafenau-Eespere interpretatsiooni võiks iseloomustada kui meloodilist kõlakunsti, milles ei puudu ka jazzmuusikale omane rütmiline energia. Duo esitab nii eesti kui ka maailmaklassikat, samuti originaalloomingu paremikku kuuluvaid teoseid. Helged improvisatsioonid ja dünaamiline mitmekesisus- need võiksid olla ansambli võtmesõnad.

 

Raivo Tafenau - saksofon

Jürmo Eespere - klahvpill

 

 

PAULINE JEAN  (USA)  & EDBB

juhatab Siim Aimla

 

Estonian Dream Big Bandi solistina esinev Pauline Jean on Haiiti päritolu New Yorgis elav džäss-lauljatar. Klassikalisele laulmisstiilile uut ja värsket lähenemist pakkuva lauljatari repertuaar hõlmab originaalloomingut, unikaalseid seadeid džässiga põimitud standardsele ja traditsionaalsele afro-haiti muusikale ja bluusile.  Pauline’i sametine kähisev kontraalt sobib võrdlemiseks selliste legendaarsete lauljataridega nagu Sarah Vaughan, Nina Simone ja Cassandra Wilson.

Lisaks sagedastele esinemistele Ameerika džässi- ja festivalilavadel on ta esinenud ka Haiti Jazz festivalist Kariibidel põhjanaabrite juures toimuva Pori Jazzini, suurtel džässilavadel Šveitsis ja Liibanonis. Pauline debüütalbum „A Musical Offering“ tuli välja juunis 2009. Album on sütitav ja seda saab kõige paremini kirjeldada kui svingivat, bluusilikku ja soulilikku albumit.

 

Rohkem informatsiooni tema kodulehelt: www.paulinejean.com 

 

 

ARKADY SHILKLOPER  (Saksamaa) &  DAINIUS PULAUSKAS Group

 

Moskvas sündinud Saksamaal elav Arkady Shilkloper on maailmatasemel sarve-, flüügelhorni ja alpi sarve mängija (rivaale on  talle maailmas raske leida). Ta pole mitte ainult silmapaistev esineja, vaid ka väga andekas helilooja ja väljendusrikas arranžeerija nii puhkpilli- kui keelpilliansamblitele. Teda nimetatakse tinglikult ’džäss’-muusikuks, kuid see muusika, mida ta loob, on midagi palju enamat ja kaotab piirid žanrite ja rahvuslike stiilide vahel.

Arkady Shilkloperi meisterlikkus ja särav esinemine jääb publikule kauaks meelde. Ta on väga nõutud esineja maailmalavadel andes umbes 100 kontserti aastas.

 

www.shilkloper.ru

 

 

Üks Leedu silmapaistvamaid džässmuusikuid Dainius Pulauskas on meisterlik pianist, klahvpillimängija, silmapaistev ansamblijuht ja helilooja. Tema erinevate koosseisude edu põhineb suuresti tema heliloomingul – väljendusrikkal muusikalisel helikeelel, mida ta esitab elektroonilistel ja akustilistel instrumentidel ning rikastab põhjamaise rahu ja romantiliste meeleoludega.

Rahvusvahelisel džässiareenil ja arvukatel lavadel esinenud Pulauskas kutsuti 2008 esindama Leedut “Baltic Jazz Trios”, kus esinevad kolme Balti riigi mainekaimad džässmuusikud - Maris Briežkalns Lätist ja Toivo Unt Eestist.

Dainius Pulauskas on loonud ligi 1000 seadet erinevatele orkestritele ja ansamblitele: sümfoonia- ja puhkpilliorkestrile, bigbändile,  kammeransamblile, keelpillikvartetile, džäss- ja pop-ansamblitele.

 

Tatu Rönkkö on Soome noorema põlvkonna silmapaistvamaid trummareid. Tatu viis koju esikoha Nõmme Jazzi konkursilt „Jazzartist 2010“. Oma ansambliga Elifantree esines ta kevadel Jazzkaare festivalil.

 

Toivo Unt on Nõmme Jazzi kunstiline juht ning mitmekülgne ja väga hinnatud bassimängija. Tema muusikaline spekter hõlmab nii mainstream jazzi, vaba imrovisatsiooni kui progerokki ja klassikat.

 

Arkady Shilkloper – alpi sarv, flügelhorn

Dainius Pulauskas  - klaver

Toivo Unt – kontrabass

Tatu Rönkkö - trummid

 

 

SVJATA VATRA  (Eesti - Ukraina)

 

Svjata Vatra (ukraina keeles 'püha tuli') Eesti publikule lähemat tutvustamist ei vaja.

Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiva ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koostööl ning ansambli solisti Ruslan Trochynski unikaalsel esinejatemperamendil.

 

Nõmme Jazzil esinemine on Svjata Vatra jaoks esimene kord jazzipeol üles astuda!

Eesti-ukraina “tulefolki” mängivad muusikud on tuntud oma temperamentse väljendusviisi poolest. Ruslani vikatil žongleerimine on jätkuvalt ahhetamapanev, Kulno melanhoolsed ja hingekriipivad akordioninoodid ja Jussi võime kuusejuurest tehtud sarvest viisi välja võluda, köidavad kuulajaid jäägitult. Lisaks lakkamatut hüplemist hopaki ja labajala taktis. Ühesõnaga TULEFOLK!

Ansambel Svjata Vatra on kontsertide ja erinevate kultuuriprojektidega esinenud viimase 6 aasta jooksul 12nes erinevas Euroopa riigis.

 

http://myspace.com/svjatavatra

 

Ruslan Trochynskyi – tromboon, vikat, laul

Kulno Malva – akordion, torupill, laul

Juhan Suits - torupill, vile, sarv, parmupill, laul

Martin Aulis – löökriistad

Terje Trochynskyi – manager

 

 

AGAIN GROUP

 

Again Group on Eesti muusikamaastikul tuntud kitarrimängija Ain Agani eestvedamisel tegutsev koosseis, mille ta kutsus kokku eesmärgiga mängida tema heliloomingut. Koosseisu kuuluvad veel noored muusikud kitarrimängija Andre Maaker, bassist Mai Jõgi ja trummar Ahto Abner. Kontserdil tuleb esitusele Aini ja Andre uus helilooming, lisaks lugusid "Pictures" (2009) plaadilt.

 

Ain Agan – kitarr

Andre Maaker - kitarr

Mai Jõgi – bass

Ahto Abner - trummid

 

 

DAUMANTS KALNINŠ  (Läti)

 

Daumants Kalninš on laulja, kes ei pelga väljakutseid. Ta on võitnud 2009 aastal Leedu Jazz Voices Grand Prix ja Baby Sing konkursi ning esikoha Nõmme Jazzi konkursil Jazz Artist 2010.

 

 

 

JAZZISAHTEL

 

JazziSahtel on 2012. aastast tegevust alustanud trio, mille koosseisu moodustavad Otsakooli õpilased. Veel beebieas oleva trio helipilt on eale vaatamata juba omanäoline. Ühesõnaga musta lambana kirja ei lähe vaid pigem hakkab suure beebina raudpolt inseneriks. JazziSahtel esines esimest korda nime all tänavusel Sillamäe Jazz Time'il kvartetina kuid Nõmme Jazzi raames, esineb trio oma kõige ehedamas vormis - triona. Näeme Nõmme Jazzil!

 

Laur Telliskivi – klahvpill

Martin – Eero Kõresaar - kontrabass

Mihhail Nikitin - trummid

 

 

 

PANTHER OF MIND

 

Ansambel moodustati 2011. aasta lõpus ja hakati tööd tegema keerukama ladina-, fusion- ja progemuusikaga.  Bändi pani kokku Mariliis, kes 2012. aasta kevadel lõpetas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika löökpillide erialal. Varasemad kogemused jazz-, rock- ja metal-bändides andsid innustust luua midagi uut ja huvitavat. Repertuaaris on põnevaid lugusid lihtsalt muusikaarmastajaile kui ka kogenud kuulajatele. Ansambli eeskujudeks on paljude teiste seas näiteks Panzerballet ja Liquid Tension Experiment.

 

Oliver Mazurtšak – kitarr

Liina Kuill – klahvpillid

Roland Jairus – basskitarr

Mariliis Eensalu – trummid

 

 

CASPAR SALO GROUP

 

Caspar Salo Group koosneb loomeinimestest, keda seob ühine muusikaline mõttemaailm ja tahe esitada muusikat, mis kõnetab kõiki bändiliikmeid. Kokku tuldi bändi trummari, Caspar Salo algatusel. Ühise sünergia toel töödeldakse välismaiste lemmikartistide originaalloomingut. Lisaks sellele esitatakse ka kollektiivi kuuluvate noorte omaloomingut, et kuulajatele tutvustada oma helikeelt.

 

Marta Aliide Jakovski - vokaal

Raul Ojamaa - kitarr

Martin - Eero Kõressaar - kontrabass

Madis Muul - klahv

Caspar Salo - trummid

 

 

ZHENJA GIMER  (Soome) & LARRY PRICE  (USA-Soome)

 

Ženja Gimer on Novosibirskist pärit Soomes elav klarnetist ja pianist.

 

Põhja-Carolinast pärit saksofonist, vokalist, helilooja, arranžeerija Larry Price on muusik, kes oskab publikut sügavalt liigutada. Vana-kooli jazzi austajana eeskuju võtnud sellistes legendidest nagu Charlie Parker, Sonny Stitt, Archie Shepp ja  Dexter Gordon.  Tema lavapartneriteks on olnud Jean Carne, Ted Curson, Nancy Wilson, Quincy Jones, Ashford, Simpson ja Stanley Turrentine. Price mängib saksofoni filmis Oprah Winfrey Presents:  “The Wedding”.  

 

Ženja Gimer  - klahvpill, klarnet

Larry Price – alt- ja sopransaksofon

Ara Yaralyan – kontrabass

Tatu Rönkkö - trummid

 

 

Korraldaja: MTÜ Nõmme Jazz

Koduleht:  www.nommejazz.ee 

 

 NÕMME JAZZ 2019 - Gsm: +372 5145 745